Дайджест новин за травень

02.06.2021

1️⃣  В Україні створили Офіс з розвитку підприємництва та експорту: чим він займатиметься?

Відповідно до рішення Уряду від 10 березня 2021 року державна установа “Офіс по просуванню експорту України” перейменовано в “Офіс з розвитку підприємництва та експорту”.

Метою його діяльності є:

– сприяння розвитку та підтримка малого і середнього бізнесу;

– підтримка і просування експорту товарів, робіт та послуг українських виробників.

Передбачається, що Офіс здійснюватиме свою діяльність з метою ефективного розвитку підприємництва та експорту, сприятиме актуалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва, також в розробці єдиних програм підтримки для них.

2️⃣  Кабмін запровадив граничні торговельні надбавки на паливо на період дії карантину

Постановою Кабміну від 14 травня 2021 року № 474 запроваджено встановлення максимальної торгівельної надбавки на бензини автомобільні та дизельне паливо.

Граничний рівень торговельної надбавки встановлено у наступних розмірах:

– на 1 літр для автомобільних бензинів не більше 5 гривень (з ПДВ);

– на 1 літр для дизельного палива не більше 7 гривень (з ПДВ);

Дані щодо середньої вартість 1 літра бензинів та дизельного палива будуть оприлюднювати на офіційному сайті Мінекономіки щомісяця до 3, 13 та 23 числа.

3️⃣  Анонсовано дату запровадження COVID-паспортів

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що запуск “COVID-паспортів” в Україні заплановано на початок липня.

Наразі ЄС перебуває на фінальній стадії узгодження єдиної схеми функціонування COVID-паспортів. Документ міститиме інформацію про негативний результат тесту на коронавірус, чи був його власник вакцинований або чи перехворів на коронавірус. 

Його наявність буде необхідною умовою для подорожей по Європі, а тому Україна запустить документ синхронно з Європейським союзом.

Наявність COVID-паспорта дозволить туристам уникнути карантину при в’їзді в країну ЄС.

4️⃣   Мінцифра презентувала нові послуги у додатку «Дія»

Тепер через  додаток «Дію» буде доступний доступний е-підпис у смартфоні, автоматична реєстрація ФОП, подання декларації. 

Необхідну інформацію про доходи чи реєстраційні дані ФОП можна знайти у застосунку, а система сповіщень повідомлятиме про дедлайни та важливі зміни.

Також анонсували, що сплата адміністративного збору, реєстрація речових прав та реєстрація операторів потужностей ринку також зможуть відбуватися онлайн.

Президент  анонсував, що з 24 серпня всі українські державні органи перейдуть на режим paperless. А це означає, що вони не матимуть права вимагати будь-які паперові свідоцтва або довідки.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам