Дайджест новин за серпень

31.08.2021

У новому дайджесті читайте про наступне 📆

1️⃣ «Дія.City»  — реальність. Закон про розвиток цифрової економіки в Україні підписано 

Президент Володимир Зеленський підписав закон про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. Закон запроваджує спеціальний правовий режим для ІТ-сфери під назвою «Дія.City». «Дія.City» — це віртуальна вільна економічна зона для працівників IT-галузі зі спеціальним податковим, фінансовим і правовим режимом.

Згідно із законопроектом, резидентами «Дії.City» зможуть стати компанії, які працюють в ІТ-секторі (крім тих, які займаються азартними іграми), а також стартапи (для них передбачена спрощена процедура реєстрації).

Планується, що резиденти «Дія.City» платитимуть менший податок на дохід фізосіб (5% замість 18%), а ще військовий збір (1,5%) та корпоративний податок на вибір — на прибуток (18%) чи на виведений капітал (9%).

Згідно із законом, держава гарантуватиме ІТ-індустрії незмінність умов «Дії.City» протягом 25 років, а юридичних осіб не зможуть примушувати до набуття статусу резидента «Дії.City».

2️⃣ В Україні вводять нове свято — День Української Державності

Під час промови до Дня Незалежності Президент Володимир Зеленський  оголосив про впровадження нового українського свята – Дня Української державності.

День Української Державності відзначатиметься 28 липня — у День Хрещення Київської Руси.  

Наступного дня Президент вніс на розгляд ВР проект № 5864, яким День Української Державності встановлюється святковим.  

Якщо ВР підтримає цей законопроект, то вже у 2022 році українці матимуть загалом 12 святкових та неробочих днів. 

3️⃣ ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку Дія

Це означає, що українські COVID-сертифікати у застосунку «Дія» прийматимуться в ЄС на тих же умовах, що і цифрові COVID-сертифікати країн союзу.

Україна стала однією з перших держав поза межами ЄС, які отримали схвалення ЄС на підключення до цифрової довірчої мережі.

4️⃣ Кримінальне провадження за фактом жорстокого побиття цуценяти відкрито

На початку серпня мешканець  міста Ланівці жорстоко побив цуценя та при дітях виніс нерухоме тіло ще живої тварини. Згодом цуценя померло від травм.

12 серпня місцевою поліцією було відкрито кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами з боку жителя м. Ланівці.

Розслідування здійснюється за ч. 1 cт. 299 КК України (Жорстоке поводження з тваринами). Санкція статті передбачає обмеження волі на строк від 1 до 3 років або позбавлення волі на строк від 2 до 3 років.

5️⃣ З 1 листопада в Україні діятиме новий стандарт дорожніх знаків

Новий ДСТУ 4100:2021 «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування» передбачає:

  • компонування дорожніх знаків індивідуального проектування за новим принципом;
  • написання тексту з великої літери;
  • нова форма стрілок;
  • для позначення центру населеного пункту та річки використовуються символи європейського зразка;
  • чіткі пропорції та відстані між елементами, залежно від розміру великої літери, яка обирається виходячи з місця встановлення знаку та категорії дороги;
  • транслітерацію назв населених пунктів.

Крім того стандарт передбачає нове позначення діагональних пішохідних переходів та нову табличку для острівців безпеки, нові знаки і таблички до дорожніх знаків для розвитку велоінфраструктури, новий алгоритм розміщення знаків на одній опорі для уникнення неоднозначного їх трактування, а також новий розділ щодо розміщення знаків на щитах.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам