Дайджест новин за липень

30.07.2021

Найцікавіші новини за липень у новому дайджесті 📆

1️. Президент України заснував нову відзнаку — «Національна легенда України»🏅

Володимир Зеленський підписав указ про встановлення відзнаки «Національна легенда України».

Нагородою відзначатимуть за визначні особисті заслуги у становленні незалежної України, зміцненні її державності, захисті та служінні народові.

Також відзнакою нагороджуватимуть тих, хто зробив вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я та провадить активну благодійну і громадську діяльність.

Малюнок відзнаки затвердять за результатами всеукраїнського конкурсу, який має підготувати та провести уряд.  До 9 серпня проект повинен бути подано Президенту.

2️.  Вперше в Україні громадянину повідомили про підозру у піратстві 🏴‍☠️

В Україні затримано громадянина України та повідомлено про підозру за фактом піратства – озброєного захоплення судна, екіпажу чи пасажирів судна (ст. 446 КК України).

За даними слідства, він, будучи співробітником іноземної охоронної компанії, надавав послуги з охорони в піратонебезпечних районах судноплавства.

Під час виконання своїх зобов’язань він зі зброєю прибув на одне із суден під прапором Маршалових островів в західній частині Індійського океану. Використовуючи зброю повідомив капітана про те, що він захоплює судно та вимагає зміни його курсу до порту Фуджейра, а також виплати грошових коштів. 

Для підтвердження реальності своїх намірів громадянин України продемонстрував споряджений набоями магазин до гвинтівки та здійснив постріл в стелю капітанського містка, після чого вже під погрозою застосування вогнепальної зброї повторив свої вимоги.

Враховуючи небезпеку капітан судна віддав наказ перевести машину у режим маневрування, а вимоги громадянина України передав менеджерам компанії судновласника.

У результаті перемовин, через 4 дні представники судноплавної компанії надали вказівку капітану видати громадянину України 6 тис доларів США в обмін на здачу ним зброї та розблокування роботи судна.

Правоохоронцями за місцем проживання громадянина проведено обшук. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

3️.   Карантин восени: прогноз 😷 

В Україні щеплено вже понад 3 млн людей 💉 

Проте головний державний санітарний лікар України заявив, що країна не встигає виконувати план вакцинації, тож восени слід чекати нових карантинних обмежень.

Також, Кузін зазначає, що при ймовірного локдауну вакциновані українці отримають деякі привілеї.

Серед яких: дозвіл на роботу підприємств з щепленими працівниками, прийом вакцинованих клієнтів та можливість відвідувати різні заклади.

4️.   Знущання з тварин тепер каратиметься суворіше 🐾

Верховна Рада підтримала законопроект про захист тварин від насильства

Автори законопроекту стверджують, що адміністративна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами в Україні фактично не діє, бо не узгоджена з профільним законом «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Документ, серед іншого, передбачає впровадження низки директив Європейського Союзу щодо захисту тварин від жорстокого поводження, пов’язаних із Європейською конвенцією про захист домашніх тварин (яку Україна ратифікувала у 2013 році).

Більш детально про передбачені заборони незабаром розповімо у пості. 

5️.  Президент підписав закон, який передбачає позбавлення волі за брехню в декларації 🔗 👩‍⚖️

Володимир Зеленський підписав закон 1576-IX , яким передбачено покарання у вигляді позбавлення волі за брехню у деклараціях. Раніше такої санкції не було передбачено.

Верховна Рада ухвалила закон у другому читанні 29 червня, після повторного розгляду, оскільки на перший варіант законопроекту Володимир Зеленський наклав вето.

Так, законопроектом депутати хоч і повернули покарання за недостовірне декларування, однак ухвалили і поправку, яка дозволила б посадовцям не розкривати майно, яким володіють чи користуються їхні родичі, якщо ті не надають про статки інформацію. Це б дозволило ухилятись від подання реальних даних про об’єкти декларування. 

Ще одна з поправок дозволила б карати чиновників за умисне неподання декларації лише обмеженням волі, а не ув’язненням.

Разом з вето Зеленський вніс свої правки, якими запропонував прибрати ці два положення, зокрема передбачивши покарання за брехню у деклараціях у вигляді позбавлення волі. 

Цей варіант закону вже підписано.

6. ❌  В Україні хочуть заборонити продаж алкоголю 🥂 і тютюну 🚬 в супермаркетах

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 5805, яким пропонується заборонити продаж будь-яких видів тютюну та алкоголю у звичайних магазинах. 

Мова йде про продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, столових вин, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин для електронних сигарет і пристроїв для нагрівання тютюну у приміщеннях торговельних організацій, що здійснюють торгівлю продуктами харчування, товарами дитячого асортименту або спортивними товарами.

На думку авторів, алкоголь та тютюн у звичайних магазинах потрапляє на очі всім покупцям і створює рекламний ефект. Через це таку продукцію нібито купують навіть ті, хто не мали початкового наміру на це.

Законопроект пропонує продаж таких товарів виключно у спеціалізованих магазинах, де інші товари не будуть продаватися.

За порушення цієї норми магазини будуть сплачувати штраф у розмірі десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам