Дайджест новин за червень

29.06.2021

Добірка найбільш важливих юридичних подій за червень 📆

1️.  Уряд продовжив карантин в Україні до кінця літа, проте є й послаблення

📍 Адаптивний карантин в Україні триватиме до 31 серпня

😷 Масковий режим зберігається у громадському транспорті, в приміщеннях, де проводяться будь-які масові заходи. 

📌 Проведення масових заходів (культурних, розважальних, релігійних, рекламних тощо) в приміщеннях дозволяється з 100% наповненням та без обмеження дистанції між присутніми. Якщо присутні на події мають негативні тести на COVID-19 чи документ, що підтверджує повний курс вакцинації — обмеження щодо масок не застосовуються.  

🛫 Перетин кордону України для українців здійснюватиметься без перешкод. Що стосується іноземців, їм буде необхідний  страховий поліс та негативні тести на COVID-19 або документ щодо проходження повного курсу вакцинації.

2️.  Без довідок та черг: з 24 серпня Україна увійде в режим paperless📑

Верховна Рада ухвалила законопроект №5495 про режим «без паперів», основною метою якого є те, щоб держоргани в Україні більше не вимагали  жодні паперові документи, довідки та посвідчення, якщо інформація є в державних реєстрах. 

3️.  В Україні заборонять продавати пластикові пакети

Під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія» Президент підписав Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який ухвалила Верховна Рада 1 червня.

Закон заборонить розповсюджувати пластикові пакети у магазинах/ закладах харчування та має на меті стимулювати розвиток виробництва біорозкладних пластикових пакетів. 

На адаптацію  у компаній є 9 місяців на адаптацію.

4️.   В Україні планують повернути обов’язковий техогляд 🚗

Наразі техогляд для приватних автомобілів є необов’язковим, а  періодичний огляд на технічну справність проходять тільки комерційні транспортні засоби, такі як автобуси, вантажівки і таксі.

Законопроект передбачає періодичне тестування на придатність всіх транспортних засобів, що беруть участь у дорожньому русі. Від проходження обов’язкового техогляду звільнять тільки нові автомобілі.

Обов’язкове ТО планують повернути з 2022 року. Передбачається, що його проходження огляду триватиме 1 годину.

В процесі проведення техогляду вестимуть фото- та відеофіксацію. На думку уряду, така фіксаціє допоможе запобігати корупції та зупинить шахрайські схеми у цій сфері.

5️.  Уряд затвердив закон про впровадження е-квитка у громадському транспорті🚠

Впровадження електронного квитка здійснюватиметься у всьому автомобільному та міському електричному громадському транспорті.

Законопроект затверджує форму, реквізити та відомості, які повинен містити е-квиток. 

Закон повинен створити умови для функціонування автоматизованої системи оплати проїзду в кожному місті країни та прирівняти е-квиток до традиційного паперового

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам