Закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство

22.11.2021

Президент підписав закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі.

Законом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення:

1. Військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, а також особи начальницького складу НАБУ, рядового й начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, ДБР та поліціянти притягуватимуться до відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі на загальних підставах.

2. Закон дозволяє розглядати справи про вчинення домашнього насильства без присутності порушника, якщо він про це повідомлений належним чином.

Нагадаємо, що домашнє насильство — це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.


Передбачені штрафи

1. За вчинення домашнього насильства, яке не спричинило серйозних травм, передбачений штраф від 170 до 340 гривень, громадські роботи на строк від 30 до 40 годин або адміністративний арешт на 10 діб.

2. За повторні правопорушення, вчинені протягом року, передбачений штраф від 340 до 680 гривень, громадські роботи від 40 до 60 годин або адміністративний арешт до 15 діб.
Пам’ятайте, що ви несете відповідальність за свої дії!

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам