5 юридичних порад на всі випадки життя

16.04.2021

🖐  5 порад від юристів, які вбережуть вас від наслідків необдуманих вчинків

Кожен день сотні громадян стикаються з проблемами, яких можна було б уникнути, знаючи свої права або базові правила інформаційної безпеки. 

Ми вирішили поділитися універсальною підбіркою порад, що зменшать ваші шанси попасти у неприємну ситуацію.

🤫 1. Ви маєте право зберігати мовчання

Ні, це не просто шаблонна фраза, яку ви чули у кінострічках. Ст. 63 Конституції України передбачає таке право: «Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом».

❌ 2. Не підписуйте поки не покажете юристу

Будь-який договір може містити нюанси, на які особа може не звернути увагу, проте юрист – обов’язково їх помітить. Задля збереження власних коштів та часу радимо звертатися до фахівців перед підписанням будь-якого договору, аніж після.

🤳 3. Користуйтеся гаджетами з користю

У сьогоднішньому ритмі життя,  телефон – це річ, з якою ми 24/7. Тож ми маємо можливість дуже швидко та самостійно перевіряти дані щодо себе та контрагентів.          

Ми радимо: 

🔘 Єдиний державний реєстр юр. осіб, фіз.осіб-підприємців та громадських формувань;

🔘 YouControl;

🔘 Опендатабот;

Ці онлайн-сервіси допоможуть вам отримати інформацію стосовно наявних штрафів, боргів та позовів до суду, а також можливість перевірки транспорту та нерухомості, контролю контрагентів та захисту від рейдерських захоплень.

✅   4. Купуйте онлайн на перевірених сайтах

Навіть не потрібно казати про те, скільки шахраїв сьогодні намагаються “нагрітися” на покупцях при продажі товару. Тому, щоб не бути ошуканим, перевіряйте сайт перед оформленням заповнення за допомогою наступних сервісів: 

🔘  STOP FRAUD;

🔘   Black List;

🤐  5. Не розголошуйте реквізити платіжної картки

Здавалося б про цю пораду чули всі, проте у стресовій ситуації не кожен може швидко зорієнтуватися та випадково надасть всі дані.

ВАЖЛИВО: Єдине, що можна повідомити – 16-значний номер картки, а ось CVV-код (три цифри на звороті картки), коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів тримайте в секреті та ні в якому разі не розкривайте нікому.

⚠️ Якщо ви зрозуміли, що стали жертвою інтернет-шахраїв – напишіть заяву до Кіберполіції ( https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ ) чи повідомте про ваш випадок за телефоном – 0 800 505 170.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам